درباره ما

تاریخچه

اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای اولین بار در سال 1397 شروع به کار کرد. پس از انجام بررسی های لازم و استفاده از تجربیات سایر دانشگاه ها و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز اولین جلسه این اداره با حضور شورای انتشارات دانشگاه در تاریخ 1397/3/29 برگزار گردید. در اولین جلسه «آئین نامه چاپ و انتشار آثار علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول» با مشورت اعضای شورا به تصویب رسید. همچنین اعضای شورا در رابطه با «ضوابط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای تهیه متن تالیف و ترجمه کتاب» به اجماع نظر رسیدند. از تاریخ یاد شده به بعد برگزاری منظم جلسات اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول در دستور کار قرار گرفت.

 

هدف

هدف اصلی اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول فراهم آوردن شرایط و امکانات لازم برای تالیف و ترجمه کتب علمی معتبر است. این اداره به منظور دستیابی به هدف یاد شده آئین نامه و ضوابط مشخصی تدوین و تصویب نموده و این آئین نامه و ضوابط را به صورت دوره ای و به اقتضای شرایط مورد بازبینی قرار می دهد.

 

چشم انداز

انتظار می رود شروع به کار اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول نقطه آغازی برای آن دسته از پژوهشگرانی باشد که قصد تالیف و ترجمه کتب علمی با لوگوی معتبر دانشگاه علوم پزشکی دزفول دارند.. این اداره در نظر دارد ضمن ارائه ضوابط علمی و معتبر در راستای انتشار کتب معتبر، به روز و قابل استناد اقدام نماید. از طرفی این اداره با در نظر گرفتن امکانات مادی و معنوی خاص در راستای حمایت از نویسندگان و مترجمان جهت تالیف و ترجمه کتب اقدام می نماید.

 

وظایف

وظیفه اصلی اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول فراهم آوردن بستر مناسب برای تالیف و ترجمه کتب علمی معتبر و همچنین ارائه حمایت های لازم در این زمینه است. در راستای رسیدن به این هدف اداره مذکور به تدوین و بازنگری دوره ای آئین نامه ها و ضوابط مرتبط می پردازد و نهایت تلاش خود را در جهت تسریع امور مربوط از قبیل برگزاری جلسات، داوری کتب، ارائه حمایت های مادی و معنوی و ... انجام می دهد.

 

ریاست اداره کتب و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی دزفول

سرکار خانم رعنا کوثری - کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی

شماره تماس: 06142429537

آدرس ایمیل: pub@dums.ac.ir

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 222
 بازدید امروز : 8
 کل بازدید : 9269
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.1872